Ścieki – cuchnący problem

Każdy kto kiedykolwiek budował lub gruntownie remontował dom zastanawiał się, jak rozwiązać problem odprowadzania nieczystości. Na rynku pojawia się coraz więcej możliwości i rozwiązań, ale czy to ułatwia wybór?

Najprościej mają Ci, którzy mają ograniczone w danym momencie fundusze, wybiorę rozwiązanie najtańsze. Prawdopodobnie padnie na szambo – betonowy zbiornik do którego trafiają ścieki z całego gospodarstwa domowego. Trzeba pamiętać o regularnym wybieraniu nieczystości, które może wykonać tylko specjalistyczna firma. W dłuższej perspektywie jest więc to kosztowne wyjście.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest szambo ekologiczne. Jest to system zbiorników i osadników który poradzi sobie z typowymi dla gospodarstwa domowego zanieczyszczeniami. Pomimo tego, że początkowy musimy zainwestować sporą sumę, w perspektywie czasu jest to tańsze rozwiązanie.

Chciałoby się powiedzieć: wybór należy do Ciebie! Jednak często wybiera proza życia, i choć koszty początkowe przy zakładaniu szamb ekologicznych są spore, pamiętajmy o oszczędnościach w przyszłości.

Categories: Bez kategorii